23 sty 2014

Co powinien zawierać blog, abym go czytała?

Cześć, kochani.
Dzisiaj przedstawię Wam kilka znaczących, według mnie, rad dotyczących blogowania. Co musi zawierać blog, abym go czytała i stał się moim ulubionym?


♥ Duże, jasne zdjęcia ♥
Nawet jeśli nie masz lustrzanki (zresztą mało blogerek je ma), możesz robić piękne zdjęcia. Wystarczy trochę popracować, znaleźć dobre miejsce i światło, zaznajomić się ze swoim aparatem. Zwykłą cyfrówką, albo też komórką, możesz robić dobre zdjęcia.
Trochę porad : Jeśli nie jesteś pewna, co do jakiegoś zdjęcia, zastanów się, czy pasuje ono tematycznie. Jeśli nie, dodaj je w ostateczności. Staraj się nie dodawać rozmazanych i ciemnych zdjęć.♥ Weryfikacja obrazkowa ♥
Koniecznie pamiętaj o odhaczeniu weryfikacji obrazkowej! Jest to coś, co odciąga od komentowania. A co dopiero, gdy ktoś będzie chciał skomentować, a tu weryfikacja; wpisujesz, a tu źle! Masakra, zwłaszcza że często te obrazki są nieczytelne. Zawsze, gdy widzę to u kogoś, staram się mu o tym przypominać, ale to WY musicie o tym pamiętać!


♥ Wygląd bloga ♥
Każdy, wchodząc na czyjegoś bloga, najbardziej zwraca na to uwagę. Jest to cząstka podstawowa każdego bloga i strony internetowej. W googlach aż roi się od kodów HTML i CSS oraz osób gotowych wykonać Ci szablon na zamówienie. Zresztą możesz też wybrać szablon bloggera, dodać kody i gotowe. :) Jest wiele blogerek, które zajmują się wykonywaniem desingów, wystarczy że poszukasz. (kilka stron z poradami i kodami: KILK!KLLIIK!KLIIIK! )
Porada : Nie dodawaj do swojego bloga żadnych ''ulepszeń'', typu padający śnieg, pluszak w rogu, latające rzeczy. To tylko odstrasza.♥ Styl pisania, poprawność i język♥
Nawet wtedy, gdy masz ładny wygląd, dobre zdjęcia, to co z tego, skoro w Twoich postach roi się od błędów, nikt nie będzie tego chciał czytać. Staraj się nie popełniać błędów ortograficznych, sięgaj po słownik. Pamiętaj o interpunkcji! Przed dodaniem posta koniecznie przeczytaj jeszcze raz dokładnie to, co napisałaś. Popraw błędy, sprawdź czy nie pomyliłeś lub nie zjadłeś literki. 


♥ Tematyka i różnorodność ♥
Nie pisz ciągle o swojej codzienności! Zaciekaw czytelników. Rób tagi, stylizacje, OOTD, posty tematyczne, recenzje i co Ci tylko przyjdzie do głowy. Może nawet wymyślisz coś, czego jeszcze nigdzie nie było?♥ Systematyczność ♥
Pisz jak najczęściej. Czasami nie jest to możliwe, ale starajmy się, jak tylko możemy. Nie możesz pisać kilka razy w miesiącu, bo to tylko wszystkich zniechęci, nawet jeśli napiszesz ciekawie. Gdy planujesz przerwę, nawet tygodniową, powiadom czytelników. Niech wiedzą, że go nie opuściłaś.


♥ Emotikony ♥
Ogranicz je. Często one są po prostu zbędne, lecz czasem możesz dodać '' :) '', żeby podkreślić humor wypowiedzi czy też swój nastrój. Nie nadużywaj ich, i nie dodawaj do każdego zdania. 


 ♥ Długość postów ♥
Nie przedłużaj ich, ani też nie skracaj. Nikt nie lubi dłuuuuugaśnych postów, ale też za krótkich. Cztery zdania i koniec? Nie! Możesz to zrobić wyjątkowo, gdy posty dodajesz kilka razy dziennie, inaczej to nie wchodzi w grę. 


6 komentarzy:

 1. Także blog musi to posiadać żebym go czytała :))

  julalula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam dokładnie tak samo, a szczególną uwagę zwracam na wygląd, pismo i emotikony. ;)

  http://ohlovelyseriously.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki za podanie stron z kodami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za te strony! A weryfikacja obrazkowa to masakra! ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne rady, na pewno skorzystam :) Ja dopiero zaczynam, więc zapraszam :)
  http://donia-and-donia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Na komentarze odpowiadam TUTAJ.
Nie uznaję obserwacji za obserwację, ani spamu typu ''Świetny post linkxyzdf.blogspot.com'', takie komentarze będą jak najszybciej usuwane.