28 mar 2014

''Obserwacja za obserwacje?'' NIE!

Dzisiaj chcę poruszyć temat blogowy, dotyczący właściwie wszystkich blogerów i blogerek.
Zapewne, jeśli masz bloga, spotkałeś się z komentarzem typu : ''Fajny blog, zapraszam : ....'' ,''Ładne zdjęcia, obserwujemy?'' Jeśli masz moderowanie komentarzy, na pewno taki wpis raczej nie zostanie opublikowany, a jeśli nie masz, to trzeba się męczyć i usuwać; niektórzy to zostawiają, żeby mieć więcej komentarzy albo komuś się ich nie chce usuwać.
Jeszcze gorzej jest, gdy coś takiego robisz ty. Mało, bardzo mało osób wejdzie wtedy w podany adres, i jeszcze cię znielubią. Nie jest czymś fajnym mieć 1370 obserwatorów, którzy zajrzą do ciebie tylko raz, i 15 komentarzy pod postem... Po co ci puste avatary na liście, skoro możesz mieć prawdziwych czytelników? Przecież nie jest to trudne!
"Przestań chodzić jak żebrak i błagać, żeby ktoś wszedł na Twojego bloga, spraw, że czytelnicy przyjdą sami!" 
Nie sądzę, żeby czymś trudnym skomentować czyjś post w miły sposób i jako krótki dopisek wkleić link do swojego bloga. Takimi komentarzami typu ''Obs za obs????!!!'' tylko zaśmiecasz komuś bloga i tym samym psujesz swoją reputację! Komentarz świadczy o tobie, komentarz to ty! Wątpię, żeby któryś z blogerów chciał wejść na twoją stronę, jeśli ty masz ich i ich bloga w głębokim poważaniu. 

Mam nadzieję, że Wy, moi kochani czytelnicy, tak nie robicie. ;) Jednak jest jeszcze dosyć dużo blogerów, spamujących innym komentarze; oby po przeczytaniu chociaż początku posta ''nawrócili się'' i przestali to robić. :)

Mam też do Was pytanie: podoba Wam się nazwa ''Joanka Blog'? Jest lepsza od ''My life, my troubles'', wolicie ją, czy też może wcześniejszą? Proszę o odpowiedzi w komentarzach, dziękuję!
Miłego weekendu!  ♥

2 komentarze:

Na komentarze odpowiadam TUTAJ.
Nie uznaję obserwacji za obserwację, ani spamu typu ''Świetny post linkxyzdf.blogspot.com'', takie komentarze będą jak najszybciej usuwane.